edsm.pl

Blog tematyczny o społeczeństwie, sztuce, edukacji

Społeczeństwo

Kiedy obchodzimy Dzień Rodziny? Jak można świętować w tym dniu?

Kiedy obchodzimy Dzień Rodziny? Jak można świętować w tym dniu?

Międzynarodowy Dzień Rodziny jest szczególnym dniem w roku, który ustanowiło Zgromadzenie ONZ. Akcja ta ma zachęcić rodziców do spędzenia dwóch godzin ze swoimi pociechami. ONZ wystąpiło z prośbą do pracodawców, aby w tym dniu czas pracy został skrócony o dwie godziny, które przeznaczy się dla najbliższych.

Kiedy obchodzimy Dzień Rodziny?

Nikomu chyba nie trzeba przypominać, co w życiu jest najważniejsze. Oczywiście zdrowie i rodzina. Najbliższe osoby często są samotne, bo w dzisiejszych czasach wszyscy są zabiegani. Dzieci spędzają z rodzicami niewiele czasu w tygodniu, bo rodzice muszą pracować. Rodzina to podstawowa jednostka społeczna i powinno się o nią dbać. Choć jeden dzień w roku to oczywiście za mało, ale zawsze jest to czas, który przypomni wielu osobom o tym, co w codziennym życiu powinno być ważne. Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodzimy 15 maja i ta data powinna być przez każdego znana i celebrowana. Nawet jeśli pracodawca nie zgodzi się na wcześniejsze opuszczenie pracy, to popołudnie powinno być zaplanowane na zabawę i rozrywkę z najbliższymi.

Dlaczego warto obchodzić Dzień Rodziny?

Wiadomo już, kiedy obchodzimy Dzień Rodziny, a więc warto się zastanowić, co warto zaplanować w tym czasie. Nie zawsze wypadnie to w środku tygodnia, a więc w niedzielę czy sobotę można zarezerwować więcej czasu. Jednak w tygodniu także można zaplanować coś ciekawego, co zbliży wszystkich do siebie. Międzynarodowy Dzień Rodziny został ustanowiony w 1993 roku i od 1994 jest to święto, które celebruje się na całym świecie. Jedynie we Francji Dzień Rodziny wypada 6 stycznia i jest równocześnie Dniem Dziecka. Bez względu jednak na datę jest to święto, które przypomina wszystkim o tym, że rodzina jest największym dobrem i trzeba o nią dbać.

Jak świętować Dzień Rodziny?

Z roku na rok widać coraz większe zaangażowanie wielu firm krajowych i międzynarodowych tym świętem. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i wielu pracowników ma skrócony dzień pracy o dwie godziny. Są specjalne strony internetowe, na których można sprawdzić, które firmy są zaangażowane w akcję dwie godziny dla rodziny. Oczywiście każdy może świętować ten dzień różnie. Najważniejsze jest to, aby spędzić czas z najbliższymi. To również dobry sposób, aby pomyśleć o dalszej rodzinie, z którą nie ma się kontaktu lub długo się nie rozmawiało. Każde święto czy okazja jest dobra, aby zapytać się bliskich, jak się czują i czy czegoś nie potrzebują. W Dniu Rodziny można wybrać się na spacer, do kina lub do parku. Każda aktywność, rozrywka czy nawet spędzenie czasu w domu jest dobre.

15 maja – dobry dzień na piknik lub wycieczkę

Z racji tego, że Dzień Rodziny jest obchodzony 15 maja, to najczęściej pogoda jest już piękna i można spędzić czas na świeżym powietrzu. W wielu szkołach i przedszkolach z tej okazji organizowane są pikniki. Można zatem wziąć udział w takim wydarzeniu lub zaplanować taką atrakcję w lesie, parku czy w ogrodzie. Można wybrać się na wycieczkę rowerową, pójść na rolki lub pograć w gry planszowe, jeśli pogoda akurat nie sprzyja wycieczkom.

Udostępnij

O autorze

Nasza redakcja skupia się na pięciu kluczowych obszarach: Dom, Edukacja, Społeczeństwo, Sztuka i Technologia, oferując treści zróżnicowane, pouczające i inspirujące.