edsm.pl

Blog tematyczny o społeczeństwie, sztuce, edukacji

Dom

Co można przechowywać w sejfie S2?

Co można przechowywać w sejfie S2?

Sejfy klasy S2, dzięki swojej solidności i wysokiemu poziomowi ochrony, pozwalają zagwarantować bezpieczeństwo najcenniejszych przedmiotów. Coraz częściej wykorzystywane są one nie tylko w domach, ale też w biurach. Co w praktyce można jednak przechowywać w sejfach klasy S2? 

Dlaczego warto postawić na sejf klasy S2? 

Sejfy klasy S2, zgodnie z europejską normą EN 14450, to rozwiązanie, które gwarantuje wysoki poziom ochrony przed włamaniem. Od modeli S1 różnią się one głównie podwyższoną ochroną antywłamaniową. Przeważnie są też masywniejsze i mają nieco większe gabaryty. 

Sejf S2 to opcja, która świetnie nada się do przechowywania rozmaitych kosztowności zarówno w domu, jak i w biurze. Wybór takiego rozwiązania to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale też wygody, bo dzięki sejfom klasy S2 masz wygodny dostęp do cennych przedmiotów i nie musisz się martwić o to, czy zostaną one skradzione. 

Sejfy klasy S2 – co warto w nich przechowywać?

Sejfy klasy S2 idealnie nadadzą się do przechowywania wielu cennych przedmiotów, w tym m.in. do wszelkich ważnych dokumentów osobistych. Przykładowo warto w nich umieścić akty urodzenia, paszporty lub umowy. Do tego można doliczyć testamenty czy też polisy ubezpieczeniowe. Trzymając cenne dokumenty w skrytce pancernej klasy S2, możesz mieć pewność, że są one dobrze zabezpieczone zarówno przed złodziejami, jak i przypadkowym zniszczeniem. 

W sejfach S2 można też przechowywać biżuterię i inne cenne przedmioty. Jeżeli posiadasz wartościowe ozdoby, które nie tylko mają sporą wartość materialną, ale też sentymentalną, zdecydowanie warto umieścić je w takim miejscu. Wiele osób przechowuje też w takiej skrytce gotówkę, co bez wątpienia jest dobrym pomysłem, gdyż trzymanie większych sum pieniędzy w domu może być ryzykowne.

Elektronika, cenne kolekcje czy broń i amunicja

W sejfach klasy S2 warto również przechowywać elektronikę w postaci nośników danych, czyli dyski twarde czy pendrive’y, które zawierają Twoje cenne informacje osobiste czy firmowe.

Jeżeli jesteś kolekcjonerem cennych monet, znaczków czy innych wartościowych przedmiotów kolekcjonerskich, również warto skorzystać z sejfy klasy S2, czyli idealnego miejsca do przechowywania tego rodzaju rzeczy. W takiej skrytce nie tylko warto, ale też trzeba, zgodnie z prawem, umieścić broń i amunicję..

Oczywiście sejfy S2 świetnie nadają się też do przechowywania wielu innych przedmiotów. Warto wymienić tutaj choćby: dzieła sztuki, klucze i karty dostępu, dokumentację firmową, aktywa inwestycyjne, czy cenne pamiątki rodzinne

Na co zwracać uwagę podczas wyboru sejfu klasy S2? 

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem sejfu klasy S2, powinieneś zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami, jak choćby nad rozmiarem, które będzie odpowiedni do tego, co planujesz w nim przechowywać. Nie mniej istotne jest miejsce, gdzie zamierzasz umieścić taką skrytkę pancerną. Powinna być ona dobrze ukryta, a przy tym dobrze, jeśli zapewni łatwy dostęp w razie potrzeby. 

Sejf klasy S2 to inwestycja, która opłaci się z nawiązką – zapewni nie tylko ochronę materialną, ale też psychiczny komfort. Jeżeli szukasz świetnej jakości skrytki pancernej, warto wybrać sejfy klasy S2 w Hartmann Tresore

Jeśli interesują Cię innego rodzaju sejfy czy szafy pancerne, Hartmann Tresore oferuje szeroki wybór produktów, które dostosowane są do rozmaitych potrzeb i wymagań. Sprawdź ofertę producenta i nie wahaj się prosić o pomoc z doborem najlepszej skrytki!

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze

Nasza redakcja skupia się na pięciu kluczowych obszarach: Dom, Edukacja, Społeczeństwo, Sztuka i Technologia, oferując treści zróżnicowane, pouczające i inspirujące.